domki całoroczne mazury wynajemDłużec 11a, pow. Mrągowski całoroczne domki na mazurach na wynajemtel. +48 506 065 300, +48 506 150 111

 

Znajdź nas: luksusowe domki do wynajęciadomkimazury

 

  • slide03
  • slide02
  • slide01

Weekend w Rybackiej Osadzie (Głos Mordoru, wydanie kwietniowe)

Wam też kolejne miesiące przelatują przez palce? Jasno, ciemno, jasno, ciemno. Praca, dom, praca, dom. Z trudem znajdujecie chwile na bycie rodzicem/przyjacielem/kolegą? Macie poczucie, że życie toczy się szybciej niż byście tego chcieli?


My tak właśnie mamy. Postanowiłyśmy to jednak zmienić i z pasji do podroży stworzyć nową rubrykę w naszej gazecie. Będziemy prezentować Wam ciekawe miejsca w Polsce, gdzie warto się wybrać, by naładować akumulatory i nie zostać uznanym za towarzyskiego aliena. Chcemy Was zachęcić do spędzania czasu ze znajomymi w realu, a nie online. Obie z Sisi nie bez powodu ukończyłyśmy studia turystyczne. Podróże (te małe i duże) to nasza wielka pasja, więc czy chcecie, czy nie, od czasu do czasu coś o turystyce napiszemy. Połączymy pracę z hobby i obiecujemy, że dzięki temu otrzymacie na łamach „Głosu  Mordoru” obiektywne oceny miejsc, które idealnie nadają się na weekendowy (i nie tylko) wyjazd. Jeśli chcielibyście podzielić się z nami ciekawymi miejscówkami, to zapraszamy do kontaktu.

Weekendowy wypad
Jak postanowiłyśmy, tak zrobiłyśmy. Szybko utworzone wydarzenie na portalu społecznościowym, data, cena, miejscówka i po tygodniu miałyśmy już grupę 14 dawno niewidzianych przyjaciół. A do tego... ośmioro dzieci w wieku 2-12 lat. Zapowiadało się hardcorowo. Kierunek: Mazury, jezioro Dłużec (powiat mrągowski), a tam domki oferowane przez www.mazuryjezioro.pl, na których widok, już podczas oglądania zdjęć, zapierało dech. Do wyboru: Dom Góralski, Wiejska Chata, Borowik, Rybacka Osada i Dom nad linową zatoką.  Wybór tego jedynego, docelowego, nie był łatwy, bo każdy budynek ma swój charakter i styl. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Rybacką Osadę, głównie ze względu na rozkład pokoi i bawialnię dla dzieciaków z prawdziwą łodzią piracką (dawało nam to nadzieję na spokój). Podobno pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Szczęściarze tacy jak my, pracujący zdalnie lub w swojej firmie, zjawili się na miejscu już przed południem. Nieszczęśliwcy z korporacji dojechali po zmroku, ale niezależnie od pory, kolejni przybywający zgodnie stwierdzali: to miejsce ma niewyobrażalny urok. Dom z kamienia i bali, z kominkiem, sauną, basenem i bilardem, położony nad brzegiem jeziora Dłużec, 6 km od Mrągowa, to było to! Zapowiadało się rewelacyjnie! Co było dalej? Zagospodarowaliśmy pokoje, także dziecięcy, który w tym domu przygotowano w stylu marynistycznym, zabezpieczyliśmy dyżury przy naszych pociechach i w cudownej atmosferze przegadaliśmy, żeby nie powiedzieć „przebalowaliśmy” całą noc. Poranek wiadomy... Tupot białych mew z ośmiorgiem dzieci nad głowami. Skaczącymi i krzyczącymi, że chcą na basen, na basen, basen, basen, ba...... Więc skoro mamy ten basen w domu (5 m średnicy, w sam raz dla kilkunastu osób), to boli głowa, czy nie boli, trzeba iść się zanurzyć. Woda ciepła, sauna nagrzana. I dla dzieciaków, i dla nas był to wymarzony relaks. Po szaleństwach wodnych znaleźliśmy czas na bilard, gry planszowe i rozmowy przy kominku. Rozmowy nie byle jakie, bo grupy przyjaciół, którzy w takim składzie ostatni raz wspólnie wyjechali 10 lat temu. Gdy my oddawaliśmy się wspomnieniom i błogiemu lenistwu, dzieci, poprzebierane w udostępnione przez właścicieli stroje małych piratów, szukały skarbu.

Widok z okien i ciepło kominka wynagradzały marną pogodę. Wyobrażaliśmy sobie więc jak cudownie musi być tu latem, kiedy woda w jeziorze jest już nagrzana. Dom ma własne kąpielisko; do dyspozycji gości pozostaje łódź wiosłowa, trzy kajaki, rower wodny, katamaran oraz zadaszony grill. Przemili właściciele (notabene uciekinierzy z warszawskich korporacji) oprowadzili nas również po pozostałych domach, które w rzeczywistości zrobiły na nas jeszcze większe wrażenie niż gdy oglądaliśmy je na stronie internetowej. Trzy z czterech położone obok siebie w linii brzegowej jeziora Dłużec, idealnie nadają się na wspólny wypad dużej ekipy. Każdy z nich ma zejście do jeziora, gdzie cumują łódki i kajaki, a przy domu o nazwie Wiejska Chata zbudowano dla dzieci nawet domek na drzewie. Największy z budynków, Dom nad linową zatoką, położony nieco bliżej Mrągowa, we wsi Nowe Bagienice nad jeziorem Janowo to raj dla wędkarzy. Jest bardzo obszerny; pomieści nawet 21 osób. 100 m od niego znajduje się wyspa, na której specjalnie dla dzieci powstała mała wioska indiańska. Do dyspozycji dorosłych gości jest za to piwniczko-winiarnia, w której można zorganizować biesiadny wieczór i skosztować wina. Pobyt w domkach mazuryjezioro.pl to doskonały pomysł na spędzenie świąt i organizację imprez okolicznościowych. Jeśli jest taka potrzeba, właściciele oferują dla grup catering, Ceny za pobyt nie są wygórowane i przy wynajęciu całego domu koszt od osoby to ok. 70 zł poza sezonem i ok. 100 zł w sezonie . Wysoki standard, oryginalność, kameralność i położenie domków – pozwalają ocenić to miejsce na 5+. Przed nami wiosna i kolejne wyprawy. Z czystym sumieniem polecamy na pogodę i niepogodę domki www.mazuryjezioro.pl Pozdrawiamy właścicieli i deklarujemy szybki powrót.


Źródło: http://www.glosmordoru.pl

Kontakt z nami

Dariusz Suchecki
Dłużec 11A
Pow. Mrągowski

Tel. +48 506 065 300
Tel. +48 506 150 111

E-mail: kontakt@mazuryjezioro.pl

 

Formularz kontaktowy